Rower - idealny środek transportu w zatłoczonym i zakorkowanym mieście.

Dla tych, którzy maja dość długiego stania w korkach w środku miasta, nie przepadają za zapchanymi autobusami komunikacji miejskiej, a przejście na drugi koniec miasta do pracy nie jest najlepszą perspektywą, przygotowano idealne rozwiązanie. Rower miejski. Wygodny i tani środek transportu, który pozwoli uniknąć korków, pomoże zaoszczędzić na biletach i zużytych od chodzenia butach.

Podstawową cechą każdego roweru miejskiego jest wygoda i komfort. Obecnie producenci starają się rozwijać te pojęcia w najróżniejszy sposób, często stosując zadziwiające rozwiązania. Na targach i w katalogach rowerowych można czasem zaobserwować imponujące rozwiązania poprawiające funkcjonalność, a przede wszystkim komfort. Najnowsze modele rowerów miejskich oprócz finezyjnych kształtów i pięknych linii wyposażone są między innymi w zaawansowane zawieszenia, systemy ułatwiające jazdę w mieście jak na przykład automatycznie opuszczane siodełko podczas postoju. Niestety takie rozwiązania niosą za sobą wysokie koszty, jednak jeśli komuś takie gadżety nie są niezbędne, cena tradycyjnego roweru miejskiego nie powinna być odpychająca.

Prawdziwy miejski rower powinien mieć szeroką i wysoko umieszczoną kierownicę. Kierownica tego typu nazywana jest również jaskółka. Takie rozwiązanie zapewnia wygodną i przede wszystkim wyprostowaną pozycję. Pozycja taka z kolei zapewnia dobrą widoczność i nie wywołuje bólu pleców. Rower miejski nie może obejść się bez błotników. Jak wiadomo w naszym kraju pogoda bywa zmienna, a przejażdżka po deszczu nie musi kojarzyć się z zachlapanymi błotem ubraniami. Bardzo istotna jest również ochronna osłona łańcucha. Stosuje się ją nie tylko w celu zabezpieczenia łańcucha, ale przede wszystkim po to, aby nie dopuścić do wkręcenia się części odzieży w tryby. Niezbędnym akcesorium jest również oświetlenie, również przednie. Przejażdżka rowerem przy zachodzie słońca jest niezwykle przyjemna, jednak nawet wtedy warto oświetlić sobie drogę przed sobą. Dzwonek oraz lusterko wsteczne również są przydatnymi akcesoriami, które byłyby kompletnie zbędne w rowerze górskim.

Na obrzeżach wielu miast ulokowane są trasy rowerowe, które zapewnią relaksującą przejażdżkę z dala od miejskiego tłoku i zgiełku.

kierownicę